پناهیان با بیان اینکه خدمت استاد انصاریان رسیدم، ایشان گله‌مند بودند، افزود: من از علما و مومنین عذرخواهی و استغفار می‌کنم.

آوای یونس ؛حجت الاسلام پناهیان با حضور در حسینیه همدانی ها با استاد شیخ حسین انصاریان درباره سوتفاهم های پیش آمده گفت و گو کردند.

استاد انصاریان نسبت به دلجویی از مومنین و حوزه علمیه توصیه کرده و در پایان این دیدار به حجت الاسلام پناهیان گفتند: شما نهایت اخلاق اسلامی را بجا آوردید.

همچنین حجت الاسلام پناهیان در برنامه ماه من درباره این دیدار گفت: خدمت (شیخ اعظم) استاد حاج شیخ حسین انصاریان رسیدم این وسط مباحث رو اشتباه به ایشان رسانده بودن و ایشان برنامه سیما را که توضیح مجدد داده بودم ندیده بودنداز توضیحاتم قانع شدند بزرگی کردند و پدارانه فرمودند تعبیرات رو واضح تر و موکد بگید دشمن اینطور میگفته است.

ایشان با توضیحات من قانع شدند و محبت بسیار فرمودند و گفتند از بزرگان حوزه و مومنان دلجوئی کنید.

ضمن استغفار از دوستان اهل بیت و زعمای حوزه که دچار سوء تفاهم شدند عذر میخواهم. ما با شیخ دوستی قدیم داریم، از زمان جنگ شهدا با نفس ایشان شهید شدند و ما با ایشان بسیار حالات و خاطراتی داشته ایم.

گفتنی است طی روزهای گذشته اظهارات نامانوس پناهیان، قلوب بسیاری از دلدادگان به پیامبر اعظم (ص) و امام علی (ع) را جریحه دار ساخت.

شیخ حسین انصاریان نیز در واکنش به این اظهارات گفته بود: “أَسْتَغْفِرُ ٱللَّهَ رَبِّی وَأَتُوبُ إِلَیْهِ؛ پیغمبر و علی که اینگونه قرآن از آنها تعریف می کند گوشت تلخ بودند؟ دیگر ناسزایی از این بالاتر بود که به پیامبر و امیرالمومنین گفته شود؟ توجیهات بیان شده روز بعد یک قران ارزش ندارد؛ چون دفاع از خود بوده نه از امیرالمؤمنین و پیغمبر. شما را بخدا بلد نیستید روی منبر پیغمبر ننشینیدحرام است والله!”