آوای یونس ؛ نساجی مازندران در هفته بیست و دوم لیگ برتر میزبان ملوان بندرانزلی بود. دربی حساس شمال برای نساجی در خانه که برای فرار از منطقه سقوط تلاش می‌کند بسیار حساس دنبال شد اما نتیجه بسیار تلخی برای آنها در پی داشت و ملوانی‌ها با تک گل محمدرضا سلیمانی سه امتیاز کسب کردند. […]

آوای یونس ؛ نساجی مازندران در هفته بیست و دوم لیگ برتر میزبان ملوان بندرانزلی بود. دربی حساس شمال برای نساجی در خانه که برای فرار از منطقه سقوط تلاش می‌کند بسیار حساس دنبال شد اما نتیجه بسیار تلخی برای آنها در پی داشت و ملوانی‌ها با تک گل محمدرضا سلیمانی سه امتیاز کسب کردند.

ملوان بندر انزلی نیز در دومین سال بازگشت به لیگ برتر به همراه مهدی تارتار نتایج بسیار خوبی گرفته، این روند را در اولین بازی سال جدید ادامه داد. نساجی نیز با این شکست بیش از هر زمانی سایه سقوط را بالای سر خود حس می‌کند.

این مسابقه در نیمه اول بار فنی زیادی نداشت اما با شروع نیمه دوم، نساجی میزبان تلاش بسیار زیادی کرد و موقعیت‌های زیادی هم روی دروازه ملوان ایجاد کرد اما این ملوان بود که در یک ضدحمله گل پیروزی بخش را زد و روی بد فوتبال بار دیگر به نساجی نشان داده شد.

ملوان با این برد ۳۸ امتیازی شد و نساجی مازندران نیز ۱۵ امتیازی باقی ماند تا این شکست نماینده مازندران به سود دیگر تیم‌های انتهای جدولی باشد.

هفته بیست و دوم لیگ برتر/ شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹/ ورزشگاه وطنی

تیم داوری: وحید زمانی، محمد عطایی، علی اکبر نوری، میثم حیدری/ناظر: محمدرضا اکبریان

ترکیب نساجی:
لوآن پولی، امیرمهدی جان ملکی، سعید غلامعلی بیگی(۲+۹۰-امیرحسین سام دلیری)، محمدرضا آزادی، حسین زامهران، محمود قائد رحمتی، منصور باقری، صابر حردانی (۸۴-محمدرضا حسینی)، امیرمحمد هوشمند، احسان حسینی(۴۶-سعید آقایی)، محمدرضا عباسی

ترکیب ملوان:
حبیب فرعباسی، میلاد باقری(۸۷- حامد نورمحمدی)، رضا جعفری(۸۷-سهیل فداکار)، پدرام قاضی پور، مجید عیدی، پوریا پورعلی، محمد طیبی، ابوذر صفرزاده(۶۱-آرمان اکوان)، محمد عمری (۶۱-مهران احمدی)، حسین صادقی(۷۰- محمدرضا بردبار)، محمدرضا سلیمانی

 

اخطار:

نساجی: قائد رحمتی (۲۵) امیرمحمد هوشمند (۲۷) امیرمهدی جان ملکی(۷۸) سعید آقایی (۸۸)

ملوان: ابوذر صفرزاده (۲۹) مهران احمدی(۷۰) محمد طیبی(۸۶) آرمان اکوان (۷+۹۰)

شرح گل:

نساجی صفر-ملوان یک (دقیقه ۷۷: محمدرضا سلیمانی): ملکان روی یک ضدحمله نساجی را غافلگیر کرد و پاس رضا جعفری از سمت راست با ضربه تمام کننده سلیمانی به تور دروازه نساجی نشست.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۰: محمدرضا آزادی دروازه ملوان را باز کرد اما کمک داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۲۵: حرکت و ضربه صالح حردانی هیجان را به ورزشگاه وطنی برگرداند اما شوتش در چارچوب نبود.

دقیقه ۳۳: عمری با دریبل‌هایش به محوطه نفوذ کرد و شوت او راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۴: فرصت عالی برای محمدرضا عباسی که توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: شوت محکم غلامعلی بیگی از پشت محوطه جریمه نفسگیر به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۹۰: ضدحمله خطرناک برای ملوان که شوت سلیمانی توسط لوان پولی مهار شد.

🥇 بهترین بازیکن: محمدرضا سلیمانی از فرصت خود بیشترین بهره را برد و یک گل شیرین و سه امتیازی زد و بهترین بازیکن زمین بود.
📌اتفاق ویژه: نساجی با تحمل یک شکست دیگر، بیش از پیش به سقوط نزدیک شد و در صورت پیروزی صنعت نفت به رده شانزدهم سقوط خواهد کرد.

حواشی:

هواداران ملوان در وطنی از سیروس قایقران، اسطوره فقیدشان در سالگرد درگذشت او یاد کردند.

لوآن پولی، گلر برزیلی نساجی اولین بازی خود را تجربه می‌کند.

پیش از مسابقه باشگاه نساجی مراسم ویژه‌ای برای زنده نگه داشتن یاد مرحوم سیروس قایقران ترتیب داد.