آوای یونس ؛ اکبر تمیزکارمستقیم یکی از پیشکسوتان جامعه خبرنگاران و روزنامه نگاران ورزشی استان گیلان امروز در سن ۶۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار باقی شتافت. وی از جوانی وارد عرصه خبرنگاری شد و سال‌ها با روزنامه‌ها و مطبوعات به عنوان خبرنگار ورزشی همکاری کرد. مرحوم اکبر تمیزکار مستقیم که کارمند رسمی […]

آوای یونس ؛ اکبر تمیزکارمستقیم یکی از پیشکسوتان جامعه خبرنگاران و روزنامه نگاران ورزشی استان گیلان امروز در سن ۶۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار باقی شتافت.
وی از جوانی وارد عرصه خبرنگاری شد و سال‌ها با روزنامه‌ها و مطبوعات به عنوان خبرنگار ورزشی همکاری کرد.
مرحوم اکبر تمیزکار مستقیم که کارمند رسمی اداره کل تربیت بدنی (ورزش و جوانان) گیلان بود از بدو تاسیس شبکه باران از سال ۷۷ به عنوان خبرنگار و گزارشگر ورزشی و تهیه کننده برنامه‌های ورزشی در رادیو، تلویزیون و خبر شروع به همکاری کرد.
از فعالیت‌های خبرنگاری وی می‌توان به خبرنگار کیهان ورزشی در دهه ۴۰ و ۵۰، ۷ سال نماینده روزنامه کیهان در لاهیجان و نماینده هفته نامه آفرینش (فرهیختگان) در گیلان اشاره کرد.
زنده یاد اکبر تمیزکار مستقیم همچنین سابقه مدیریت روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی گیلان، مدیریت ورزش و جوانان کیاشهر، خشکبیجار و سنگر را هم دارد.
پیکر این خبرنگار قدیمی و پیشکسوت ورزش گیلان از ساعت ۱۰ صبح فردا چهارشنبه ۱۸ بهمن از ورزشگاه شهید عضدی رشت تشییع و در وادی تازه آباد این شهر به خاک سپرده می‌شود.